Położenie

Międzywodzie to niewielka miejscowość wczasowa, położona atrakcyjnie we wschodniej części Wyspy Wolin pomiędzy Morzem Bałtyckim i Zalewem Kamieńskim.

Miejscowość położona jest wśród prastarych lasów bukowych, dębowych sosnowych oraz wyróżnia się wybitnymi walorami krajobrazowymi. W pobliżu znajduje się Woliński Park Narodowy, który umożliwia kontakt z unikalną florą i fauną. Łagodny klimat o cechach oceanicznych, mikroklimat bogaty w jod i otoczenie lasów sosnowych, sprzyjają leczeniu chorób układu oddechowego i krążenia oraz gwarantują zdrowy, regenerujący siły wypoczynek.

Międzywodzie położone jest w odległości 4,5 km od Dziwnowa, 16 km od Kamienia Pomorskiego i Wolina, 20 km od Międzyzdrojów i 40 km od Świnoujścia.

Plaża w Międzywodziu Woliński Park Narodowy Jezioro turkusowe

Atrakcje

Miłośnicy plażowania znajdą tu czystą i szeroką plażę nad czystą wodą.
Położenie Międzywodzia sprawia, że woda w morzu jest tu cieplejsza niż w innych rejonach wybrzeża.

Główne zejście na plażę, w pobliżu którego znajduje się nasz Ośrodek, jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.

Zwolennicy relaksu i wędkowania oraz amatorzy sportów wodnych mogą korzystać z wód Zalewu Kamieńskiego. Dla rowerzystów są ścieżki rowerowe a dla amatorów pieszych wycieczek trasy spacerowe nad zalew i Jezioro Martwe. Na wysokich wydmach wzdłuż wybrzeża rozciąga się piękna promenada widokowa.

Okoliczne miejscowości zapewniają wiele atrakcji, które warto zobaczyć przy okazji wypoczynku w Międzywodziu, a to:

  • Dziwnów – port rybacki i przystań dla statków wycieczkowych organizujących rejsy po morzu oraz organizowany corocznie Festiwal Gwiazd Sportu
  • Międzyzdroje – zapraszają do rezerwatu żubrów i punktu widokowego w Wolińskim Parku Narodowym oraz na Festiwal Gwiazd, organizowany w pierwszym tygodniu lipca, do Muzeum Przyrodniczego oraz Muzeum Figur Woskowych
  • Kamień Pomorski – proponuje zwiedzanie zabytkowej katedry oraz koncerty organowe w ramach Festiwalu Muzyki
  • Wolin – zaprasza na stanowiska archeologiczne oraz Festiwal Wikingów, który odbywa się na początku sierpnia
Plaża w Międzywodziu Plaża w Międzywodziu Plaża w Międzywodziu